Nesty

Tere :) Minu nimi on Nesty, olen suur elu armastaja ja pooldan joogalikku elustiili. Armastan loodust, reisimist ja liikumist. 
Tutvusin joogaga 21 aastat tagasi ning praeguseks hetkeks õpetan joogat juba 13 aastat. Olen kõrghariduselt koreograaf ja kogemusega tantsuõpetaja. Hetkel  olen pühendunud 100% jooga õpetamisele ja isiklikule arengule nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Jooga tee algas ikka kodumaal Eestis, ning edaspidi täiendasin ennast erinevates riikides ja mitmekordselt külastasin Indiat ning õppisin ja elasin mitmetes Ashramites.

Õpetamises pean oluliseks individuaalset lähenemist. Jooga on individuaalne praktika ning igas tunnis pühendun igale õpilasele nii palju kui võimalik parandades asendeid ja leides sobikumat praktikat just temale. 
Jooga on väga laia asendite valikuga. Jooga praktika saab olla väga intensiivne kui ka väga rahulik. Jooga sobib nii noorele ja tugevale kui ka eakatele ning vigastustega inimestele. Pean oluliseks aidata oma õpilasi nende jooga teel.


Nüüd natukene minu haridusest ja tööst:

Juba varajasest lapsepõlvest olen tegelenud kunsti ja
 tantsuga.  Lapsest peale õppisin aktiivselt klassikalist, rahva- ,- show,- ning estraaditantsu. Peale keskkooli lõpetamist tundsin vajadust enda edasi arendamiseks just tantsimise alal ning astusin Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafia osakonda. Olen esinenud mitmetel tantsufestivalidel ja osalenud Tallinna Ülikooli tantsuprojektides. Ülikooli programmis õppisin kinesioloogiat ja erinevaid tehnikaid (näiteks Alexandri tehnika). Töötasin koreograafina Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi algkooli lastega, Tallinna Mustamäe Loomingu Majas "Jete" ja "Pääsuke" tantsustuudiotes ning Venemaal Moskva fitness stuudios. 

Keskkooli ajal tekkis suurem huvi jooga vastu. 
 Hatha joogaga tutvusin 2002 aastal, millele järgnes mitu aastat tõsisemat joogapraktikat oma keha arendamiseks ning sellest oli väga palju kasu minu tantsija ja koreograafi töös. Jooga kogemust olen saanud juhendajatelt Tallinna Ülikoolist ning erinevatest Eesti ning Moskva jooga stuudiotest. Aastal 2009 andsin oma esimese joogatunni väiksele grupile Viimsis. Saades aru, et jooga instruktor ja jooga õpetaja on erinevad asjad ning, et minu Koreograafi haridusest ja jooga kogemusest ei piisa, otsustasin minna joogamaale Indiasse.

2010 aastal läksin Indiasse Varanasi ja õppisin Hatha Joogat väga toreda õpetaja Patak Ji juhendamisel. Tagasi tulles jätkasin hatha jooga õpetamisega Viimsis ja Pirital. Perioodil 2009a-2012a õppisin hatha joogat ka Prantsusmaal erinevate tunnustatud õpetajate juhendamisel. 2012 aastal tekkis võimalus minna jälle Indiasse Arhanta Yoga Ashramisse Khajurahosse 200h TTC joogaõpetajate kursusele, mis tegi minust ametliku rahvusvahelise Jooga Õpetaja. Ashramis õpetati Klassikalist Hatha Joogat Šivananda Jooga traditsioonis. Õppisin seal Asanaid, Pranayama tehnikaid, meditatsiooni, Vedade filosoofiat, anatoomiat ja teise jooga aspekte. Eestisse naastes avasin HathaWay Jooga Stuudio (praegu- Nesty Yoga) ning 2015.a maikuus läbisin edasijõudnute joogaõpetajate 300h YTTC kursuse Indias, Rishikesh'is. Jooga on muutnud minu elu. Joogapraktika on avanud mulle teistsugust uut, värsket ning positiivset energiat ja armastust täis rahumeelset maailma. See muutis mind sisemiselt ning minu sugulaste ja sõbrade silmades. 

Minu arvates ei ole oluline, millise eesmärgiga inimesed joogatundi tulevad - . kas ainult füüsilist osa nautima ja keha arendama või otsima rahu oma elus ja eneses. Kõik me jõuame sinna, kuhu soovime. Joogatundi tulek on juba ise üks suur samm tervislikuma, parema ja rahulikuma iseenda ja elu poole. 


Meedia:

Peale viimast India reisi käisin Vikkerraadios. Ja jutustasin Kristaga, kuidas siis Ashrami elu välja näeb. 
Huvitav on see, et Kristaga sain tuttavaks lennukis...sattusime kõrvuti istuma. Lend kestab juba mingit aega...ja võtan oma kotist järjekordse jooga teemalise raamatu. Tema sõbrannaga tundsid huvi, mis ma loen ning sedasi saimegi tuttavaks. Ma rääkisin oma plaanist Indias ning juba seal lennukis lepisime kokku, et oleks tore sellest ka teistele jutustada :) Nii see intervjuu saigi alguse!

Kuule rõõmuga SIIN

KOOLITUSED ja haridus:

*YOGA SHIVA PEETH Ashram 300h YTTC, 500h YogaAlliance certification (Yoga Teachers Training course: Hatha Yoga asana, Vinyasa Flow, Ashtanga Yoga, Pranayama, Meditation, Anatomy, Ajurveda, Yoga Philosophy) Rishikesh, India, May 2015
*ARHANTA YOGA Ashram 200h YTTC, 200h YogaAlliance certification, Shivananda Yoga (Yoga Teacher Training course: asana, pranayama, meditation, anatomy, Vedic philosophy) Khajuraho, India, November 2012
*RAINBOW KIDS YOGA TTC YogaAlliance UK (Laste Jooga Rahvusvaheline Õpetajate koolitus; Yoga for Kids and Families Teacher Training Course) Aprill 2015
*Hatha Jooga eratundide programm Jogi Pathak Ji juhenamisel, Varanasi, India 2010
*Tallinna Ülikool, Kunstide osakond, KOREOGRAAFIA bakalauruseõpe 2009
*Esmaabi koolitus, Mere akadeemia 2012
*LesMills BodyAtack baaskoolitus, (Tiina Vainio) 2013, Eesti
*LesMills BodyBalance baaskoolitus, (Tiina Vainio) Jaanuar 2014, Eesti
*Rachel Brathen Handstand Yoga Workshop, Stockholm, Rootsi 2014
*body ART baaskoolitus (Jimmy Outlaw) September 2014, Eesti
*bodyART Flow (Alexa Le) November 2014, Eesti
*bodyART Dynamic (Julia Przybilka) Jaanuar 2015, Eesti
*Praktiline Ajurveeda kursus (Atis Zarinši) 2016, Eesti
*bodyART Medical and Recovery March 2017, Eesti
*Hatha Yoga Teachers classes "Om Yoga Academy" , Shree Parveen Nair Ji juhendamisel, online Rishikesh India 2020
*Esmaabi koolitus, 16 tundi, ELDRED, November 2020, Eesti

*Šamaani kursus "Šamaani teadvus", Akadeemia "ŠA" Šamaan ja Guru - Janett Uralova Tore, online 2021- ...
*Meditatsiooni praktikad "UUS TEADVUS", Akadeemia "ŠA" Šamaan ja Guru - Janett Uralova Tore, online 2021- ...

Tantsuõpetaja, treener, joogaõpetaja:

*2002-2003 tantsuõpetaja; Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
*2006-2007 koreograaf/tantsuõpetaja "JETE"tantsustuudio; Tallinna Mustamäe Loomingu Maja
*2007-2008 koreograaf/tantsuõpetaja "Pääsuke" tantsustuudio; Tallinna Mustamäe Loomingu Maja
*2008 rütmika/tantsuõpetaja algkool Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
*2009-... Joogaõpetaja, 2012 aastast HathaWay Yoga Studio nüüd Nesty Yoga õpetaja ja looja  
*2014-2020 "MyFitness" spordiklubid, Joogaõpetaja, bodyART instruktor
*2014-... "Golden Club" spordiklubi, Joogaõpetaja ja bodyART instruktor

Naudi elu! Ole julge! Ole lahke! Naerata! Armasta!